FORUM - Internetowy Kurier Proszowicki

Teraz jest 16 sie 2018, o 03:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kilka uwag...
PostNapisane: 20 cze 2010, o 21:35 
IKPoczątkujący
IKPoczątkujący

Zaraz pewnie dostanę upomnienie od admina, że temat juz był/jest w złym miejscu/jest niepotrzebny/..., ale cóż. Zaryzykuję.
Porównując stronę internetową WSI Nowe Brzesko - http://www.nowe-brzesko.iap.pl/ nasza stronka jest bardzo uboga, nie ma zdjęć, aktualności, jeżeli już coś jest to dawno po czasie. Wchodzę dziś, chciałam poczytać coś o wyborach, Dniach Proszowic, a tu cisza... A zobaczcie ile jest na stronce NB o najnowszych wydarzeniach.. Czy zaswsze musimy być we wszystkim najgorsi? Proszozaur nie załatwi wszystkiego. :D I czy zawsze będziemy traktowani przez Krakusów jako wieśniacy? Czy tak musi być? Mamy fajne miasteczko, w którym nic nie funkcjonuje tak jak potrzeba, oprócz supermarketów i aptek rzecz jasna. Gdzie basen? Wie ktoś ile ten nasz burmistrz jeszcze będzie sprawował urząd? Sorry zeszłam z tematu ale piszę tu wszystko co mnie nurtuje. Aż się dziwie, że forum funkcjonuje... ale jestem oczywiście mile zaskoczona tym faktem :)

PostNapisane: 21 cze 2010, o 08:40 
Administrator
Administrator

1.faktycznie musiałem przenieść Twój temat - lepiej będzie mu tutaj :D
2. co do aktualności na IKP masz sporo racji, ale naprawdę nie mam zamiaru robić wszystkiego ile i jakie będą wiadomości w dużej mierze zależy od WAS, przyślecie to jest nie przyślecie to niema :(
3. na tematy, które mnie interesują od wielkiego dzwonu coś napiszę, ale nie jestem zobligowany pisać o wszystkim
4. w przeciwieństwie do krzycha z proszowice24 nie nastawiam się, że IKP będzie tylko istniało jak społeczność Ziemi Proszowickiej będzie aktywna, jestem trochę większym realistą %//
5. jednak naprawdę, jeżeli w Proszowicach ma działać jakieś prężne medium to rękawy musi zakasać trochę więcej osób

oczywiście jak nie będzie wzmożonej aktywności w przesyłaniu informacji to też przeżyjemy :D

serdecznie WSZYSTKICH ZAPRASZAM!!! - jak do tej pory to prawie wszystkie nadsyłane do Redakcji materiały były na łamach IKP zamieszczane, może nie wszystkie będą wędrowały na pierwszą stronę ale liczba działów w Kurierze jest spora ;)

PostNapisane: 21 cze 2010, o 11:47 
IKPiszący
IKPiszący

...

Ostatnio edytowano 7 mar 2011, o 19:42 przez krzych, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 cze 2010, o 12:56 
Administrator
Administrator

no cóż krzychu porozmawiajmy :D

tak naprawdę prowadzenie portalu społecznościowego jest chyba najwyższym stopniem konformizmu ;) bo w pełni ulega wpływom danej grupy, więc IKP jest trochę mniej konformistyczne bo nie do końca tym wpływom ulega

a ponieważ IKP oczywiście, że opiera się (a w zasadzie podpiera) :))) na czytelnikach ponieważ jest dla nich, jeżeli są bardziej aktywni pojawia się więcej materiałów jeżeli mniej to mniej :( - nie ma ciśnienia

oczywiście, że dziennikarz na "etacie" to dobre rozwiązanie (rozmawialiśmy o tym), ale IKP na niego nie stać :///

więc jest tak jak jest - wiem, że Kurier nie podoba Ci się ale trudno, nie tylko Tobie on się nie podoba postaram aby Ci się spodobał, ale ciśnienia nie ma, na razie będziemy musieli z tym żyć ja i Ty :P (damy radę, nie?)

a tak dla porządku kurier istnieje od kwietnia 2001 więc do 10 lat jeszcze prawie rok - przy okazji, nie planuję żadnej fety

PostNapisane: 21 cze 2010, o 13:34 
IKPiszący
IKPiszący

...

Ostatnio edytowano 7 mar 2011, o 19:41 przez krzych, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 21 cze 2010, o 13:59 
IKPierwszorzędny
IKPierwszorzędny

Ja bardzo szanuję Pana Admina bo tyle trudu i czasu (i to za darmo!) Pan wkłada w całe IKP. Jak jest ? mi się podoba , komu nie podoba się niech zrobi lepsze. Brzeska strona z tego co mi jeden znajomy mieszkaniec mówił jest zrobiona przez profesjonalnego informatyka. A tak szczerze to ich strona dużo muczy a mało mleka daje ;) Panie Adminie IKP rządzi 8-) !!! Pozdrawiam. Przynajmniej jest co poczytać :)

Moją pasją są Fortyfikacje...

PostNapisane: 21 cze 2010, o 14:19 
Administrator
Administrator

zawsze twierdziłem, że nie umiem html-a ani tym bardziej php :oops:

krzych napisał(a):
I zrobi Pan kolejną grafikę "ze ściętym łbem", kolejne ułożenie newsów w dwóch kolumnach, a może nawet i czterech.
niestety ale ten ścięty "łeb" to herb naszego miasta i to dość stary, więc nie będę robił słonka ani tylko tekstu niestety ten "łeb" zostanie,

ułożenie tekstu w dwóch kolumnach póki co też zostanie, nie ma zbyt wiele tekstów, żeby był wielki galimatias i ludzie ginęli na stronie %////

wie Pan, IKP już parę lat istnieje i nie będzie się odcinał od dawnego wyglądu, proszowice24 powstawało jako nowe medium więc mogło "poszaleć" ponieważ tworzyło swój styl i każdy mógł to uznać lub nie, Pan proponował styl a czytelnicy przyjmowali go jako portal proszowice24, który będzie wyglądał tak a nie inaczej :twisted:

PostNapisane: 21 cze 2010, o 14:21 
IKPiszący
IKPiszący

...

Ostatnio edytowano 7 mar 2011, o 19:41 przez krzych, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 cze 2010, o 14:39 
IKPiszący
IKPiszący

...

Ostatnio edytowano 7 mar 2011, o 19:41 przez krzych, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 21 cze 2010, o 16:43 
IKPierwszorzędny
IKPierwszorzędny

Ja tam mogę jakieś małe sabotaże "gotować" w Proszowicach :mrgreen: może jakieś plakaty ( Broń boże na drzewach :) ) reklamujące Forum ?

Postarał by się ktoś o takie gotowe do druku ? Ja z nudów porozklejam w dozwolonych miejscach :) %//

Moją pasją są Fortyfikacje...

PostNapisane: 22 cze 2010, o 12:43 
IKPoczątkujący
IKPoczątkujący

Myślałam, że jakiś dziennikarz jest specjalnie do tego wynajęty i któremu normalnie ktoś za to płaci. Ale jeżeli robisz to za darmo to i tak szacunek, że Ci sie cokolwiek w tej sprawie chce ruszyć. Mi by się nie chciało. Także ja już jestem bez zastrzeżen. Całe to miasto takie sztucznie utrzymywane przy życiu...

PostNapisane: 19 kwi 2012, o 09:01 
IKPoczątkujący
IKPoczątkujący

Drogi Adminie...zauwazylem po pewnym czasie mojego niebytu tutaj, ze forum umiera smiercia naturalna.Chcialbym poznac twoje zdanie na ten temat, czy warto wogole tutaj cokolwiek pisac, skoro i tak w naszym miescie nic sie nie zmienia i nie ma widokow na poprawe w kazdej dziedzinie zycia .Po prostu nikomu a wladz miasta na tym nie zalezy.A sporadyczne wpisy ... no coz. Moze z wlasnej inicjatywy zasugerujesz kilka tematow, ktore Twoim zdanie sa strategiczne dla rozwoju miasta nie czekajac az inni sie wypowiedza.Bylby to dobry przyklad z gory .W obecnej sytuacji bierna postawa to troszke malo....Brakuje pazura...

PostNapisane: 19 kwi 2012, o 11:00 
Administrator
Administrator

Fakt, ostatni jest więcej "czytaczy" niż "pisaczy" %/

Idea tego forum to jest (niestety muszę użyć tego sława :oops:) "platforma" gdzie nie obowiązuje "poprawność polityczna" tylko "kultura języka" założyłem je dla ludzi, którym to co dzieje się w tym regionie nie jest obojętne,

nie złożyłem tego dla siebie ponieważ, jeżeli chcę coś powiedzieć na szerszym "forum" piszę artykuł na IKP, to jest dla WAS

co do biernej postawy, to praktycznie nie ma się czemu dziwić, po prostu takie mamy społeczeństwo :///

zresztą jakbyśmy mieli to społeczeństwo inne to pewnie Ziemia Proszowicka (Proszowska) wyglądałaby inaczej a i władza pewnie byłaby inna, albo postępowałaby inaczej, ale widocznie WSZYSTKIM (pewne uproszczenie) pasuje to, :?

LUDZIOM bo sobie spokojnie mogą oglądać telewizję (i jedynie co muszą zrobić to kawę i ...) WŁADZY bo nikt od nich niczego nie chce więc luzik :evil:

i tak mijają dni, aż nagle obudzimy się (następne pokolenia) i stwierdzimy TU NIE DA SIĘ ŻYĆ i wyjedziemy, a ostatni wyjedzie burmistrz (wtedy urzędujący) gasząc światło, chociaż bardziej prawdopodobne, że będzie to SYNDYK :evil:

PostNapisane: 21 kwi 2012, o 12:00 
IKPoczątkujący
IKPoczątkujący

Drogi adminie wyjąłeś mi te sformułowania z ust. W moim mieście jest analogiczna sytuacja i w najbliższym czasie można spodziewać się rozpadu. Czynników tego stanu jest wiele, ale główny to długi. Dotyczy to i Waszego samorządu. Patrząc czy to na Wasz czy też nasz budżet to większość radnych nie zdaje sobie sprawy, że należy patrzeć na dwie czy trzy pozycje, które generują największe koszty. W większości samorządów to, w różnej kolejności, oświata, lecznictwo, spłata pożyczek i koszt samego urzędu. Gdy patrzę na sprawozdania to jest robione wszystko, aby ta oczywista prawda nie przedostała się do wyborców. Na zakończenie podam obrazowo, że taki stadion w Warszawie był budowany za 2 mld PLN. Jednak do spłaty będzie 4 mld, a jeśli się ta spłata nie powiedzie trzeba będzie wypuścić obligacje i wtedy koszt tej inwestycji przekroczy 8 mld PLN.

PostNapisane: 21 wrz 2012, o 11:51 
IKPiszący
IKPiszący

Panie Administatorze IKP albo pan śpisz albo nie kontrolujesz tego co tu jest publikowane.Piszą albo wysyłają posty w obcych językach, piszą głupoty bez reakcji takie wpisy powinny być kasowane natychmiast.Niestety nie spełnia pan swojego zadania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o

PostNapisane: 21 wrz 2012, o 18:38 
Administrator
Administrator

mocno zajęty byłem :twisted:

PostNapisane: 22 wrz 2012, o 09:46 
IKPiszący
IKPiszący

@primavera: to nie ludzie przysyłają posty w obcym języku, najczęściej angielskim, ale tzw. spamboty. Czuwam nad tym i jak zobaczę takie posty, to zaraz banuję nazwę bota i jego adres IP, a post leci w druty.
Spamboty to ostatnio dość 'popularne' i uciążliwe zjawisko dotyczące forów różnego rodzaju. Ich pochodzenie to Ukraina (w przeważającej liczbie).
Można się przed nimi obronić stosując wymyślne sposoby rejestracji nicka, kody captcha czasami nie są zbyt skutecznym antidotum na niemożność rejestracji usera, ale już dodatkowe pytania przy rejestracji, na które trzeba dać odpowiedź, stanowią zaporę skuteczną. I to nie tylko dla spambotów :)
Dzisiaj usunąłem spam rodem z Egiptu. Egzotyczne pismo, trochę szkoda, ale kto to z nas odczyta?

PostNapisane: 14 mar 2013, o 14:24 
IKPiszący
IKPiszący

Captcha całkiem skuteczna. Wystarczy na obrazek nanieść np. trzy dodatkowe litery lub cyfry, a usera poprosić o przepisanie kodu bez ostatnich trzech znaków. Właściwie to metod tyle, że głowa mała :lol: a najskuteczniejsze są własne rozwiązania i po strachu :)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1